Uygulama Örneklerimiz


RTS Robotics müşterilerinin ark kaynağı MIG/MAG, punta ve tungsten gazaltı kaynağı (TIG) uygulama ihtiyaçları için doğru çözüm ortağıdır. Ark, punta ve gazaltı kaynak sistemlerinin geliştirilmesinde edindiğimiz tecrübe ile diğer kaynak uygulamaları için de özel çözümler üretiyoruz. Kaynak prosesi ile birlikte tam üretim otomasyonu talep edilmesi halinde ihtiyaç duyulan diğer özel makine ve sistemler de tarafımızca tasarlanıp üretilmektedir.


Robotik taşıma, transfer ve paletleme uygulamaları çeşitli sektörlerdeki farklı müşterilere iyi hizmet sunmak için bize uygun bir ortam sağlamaktadır. Uygulamanın büyüklüğü veya karmaşıklığı hangi boyutta olursa olsun, deneyimli ekibimiz sektörün gereklerine göre projeyi analiz eder ve müşteriye en uygun çözümü sunar.


Makine yükleme ve boşaltma fonksiyonu yapan robotik sistemlerde çok seçenek bulunmaktadır. RTS Robotics parçanın ağırlık ve robotun erişim uzunluğuna göre müşteriye en uygun çözümü sunar. Her yükleme boşaltma robotunun kolundaki aparatlar müşterinin CNC veya diğer tezgah konfigürasyonlarına uygun olarak imal edilir. Sistem son derece hassas olup gerektiğinde üretim adetlerine göre en hızlı çalışma yordamı belirlenebilir. Kullanım alanları: CNC Besleme Robotu - CNC Robotu - Pres Besleme Robotu - Enjeksiyon Boşaltma Robotu


RTS Robotik malzeme işleme uygulamaları konusunda çözümler sunmaktadır. Kaynak sonrası çapak alma işlemi, kalıptan çıkan malzemenin kenar düzeltme işlemi, ölçüsel ebatlama için değişik çap ve sayıda delik barındırması gereken malzemelerin robotlu sistemler ile yüksek hassasiyette ve hızda delinmesi, tezgahtan çıkan malzemelerin çapaklarının alınması, ahşap, plastik, kompozit veya alüminyum gibi malzemelerin belirli ebat ve ölçülerde seri olarak kesilebilmesi bu tür uygulamalara örnek teşkil etmektedir.


RTS Robotik için polisaj işleminde en önemli parametre esnekliktir. Talep edilen çevrim sürelerine göre üretim adetleri düşük veya yüksek olabilir ve sistem farklı malzeme şekillerini işleyecek nitelikte olması gerekir. Ayrıca malzeme üzerinde talep edilen seviyede polisaj kalitesinin sağlanması bir diğer önemli parametredir.


• 3B Parça Tarama ve İşleme
• Kamera destekli kalite kontrol ve Ölçüm Uygulamaları
• Toz ve Islak Boyama
• İsteğe Uyarlanmış Uygulamalar